Poznański Chór Katedralny

W roku 1881 ks. Józef Surzyński, założył w katedrze poznańskiej chór chłopięco-męski. Znakomity rozwój Poznańskiego Chóru Katedralnego przypada na czas, kiedy jego kierownikiem od 1 września 1914 roku został ks. Wacław Gieburowski. Wybuch II Wojny Światowej przerwał działalność Chóru. Ks. Gieburowski zmarł na wygnaniu 1943 roku. W roku 1960 z inicjatywy księży Gerarda Mizgalskiego i Zdzisława Bernata wskrzeszono zespół katedralny. Najpierw był to chór mieszany, następnie, staraniem ks. Marcina Karpińskiego, powrócono do najstarszej tradycji, tj. chóru chłopięco-męskiego. W roku 1991 rolę dyrygenta i kierownika artystycznego powierzono ks. Szymonowi Daszkiewiczowi.

Poznański Chór Katedralny
ul. Ostrów Tumski 1
tel./fax. +48 61 851-28-61

www.chorkatedralny.pl

Chór Dziewczęcy Katedralnej Szkoły Muzycznej

Chór tworzą najmłodsze uczennice z klas II - IV. Repertuar zespołu obejmuje muzykę dawną i współczesną, utwory polskiego średniowiecza oraz chorał gregoriański. Od 2009 roku dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Ewa Domagała.

Zespół jest laureatem "Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Pieśni Religijnej" (Łódź 2010 - II miejsce). W kwietniu 2011r. chór zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Muzycznych w Warszawie, a w maju 2012r. II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Muzycznych "Bel Canto" w Ostrowie Wielkopolskim.

www.chorparadiso.pl