Eko drzewa

Często się zdarza, że w świetlicy robimy coś z niczego :). Staramy się, aby dzieci zobaczyły jakie wspaniałe ozdoby czy przedmioty użytkowe można zrobić z tego co mamy w domu. Nasze szafy kryją bardzo ciekawe materiały, wystarczy trochę wyobraźni i można wyczarować coś niepowtarzalnego.
Tak też było teraz...na początek jesieni kto chciał mógł przyjść z pomysłem na wykonanie swojego wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju EKO DRZEWA.
I pomyśleć, że wystarczyła tylko papierowa torebka :)

Zobacz nasze prace

Kalendarze adwentowe

Tuż przed rozpoczęciem Adwentu w świetlicy była okazja wykonania swojego niepowtarzalnego kalendarza adwentowego. Dzieci zaopatrzone w pudełka po zapałkach oddawały się pomysłom i wyobraźni, aby stworzyć swój kalendarz.

Eko kiermasz

Przygotowania do kiermaszu zaczęły się dość wcześnie. Już w październiku wcale nie po cichu rozpoczęliśmy działania, aby nasz kram był jak co roku ciekawy, uczył po drodze dzieci nowości i był dla wszystkich przyjemnością dzielenia się umiejętnościami i pomysłami. Tegoroczny kiermasz chyba będzie nosił nazwę „Eko kiermasz”.  W pracach wykorzystujemy resztki np. z produkcji worków do odkurzaczy, niepotrzebne koszulki, wełnę z byłego NRD, korale po babci, guziki i spinacze od teściowej :?)
Okazuje się, że wystarczy pomysł, spojrzenie na materiał i już za chwilę powstają ciekawe ozdoby.
Finał już blisko…zapraszamy.

Zdjęcia z przygotowań do eko kiermaszu tutaj.