Bal maskowy

W piątek, 26 stycznia odbył się bal maskowy. Dzieci dzień wcześniej w świetlicy szkolnej wykonywały maski, które dopasowując do stroju prezentowały na balu. Maski były wyjątkowe, precyzyjnie wykonane, z dbałością o szczegóły. W brokacie było wszystko wokół :) A na balu…zabawy przy muzyce, konkursy i mnóstwo dobrej zabawy. Czas minął zbyt szybko, kolejny bal za rok.

Konkurs piosenki obcojęzycznej

24 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.
Usłyszeliśmy utwory w języku angielskim, francuskim, hebrajskim, ukraińskim i włoskim.
Zwycięzcy zostali wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych.

Klasy 1-3
III miejsce - Marysia Szczech z siostrą Cecylią - On ecrit sur les murs
II miejsce - Ania Szewczyk - Hallelujah
I miejsce - Eryka Kozłowska - Let it be

Klasy 4-5
III miejsce - Tomek Rychlewski - L'Italiano vero
II miejsce - Marysia Błajet i Marianna Ławrynowicz - Dream it possible
I miejsce - Jadzia Alexandrowicz - My heart will go on

Klasy 6-7 oraz gimnazjum
III miejsce - Ula Brzezińska i Rozalia Fecek - My heart will go on
II miejsce - Joasia Bąk i Radek Grzelak - Perfect
I miejsce - Michalina Fecek - City of stars

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wielkiego talentu i odwagi !!!
Konkurs przygotowały i nad wszystkim czuwały lektorki języka angielskiego - Karolina Stelmaszyk i Daria Talkowska.

Najmłodsze flecistki laureatkami konkursu

Z ogromną przyjemnością i radością informujemy, że w I Poznańskim Konkursie Najmłodszych Dęciaków, który odbył się 25.11.2017 roku w POSM I st. przy ulicy Solnej, flecistki z klasy Pani Lidii Abucewicz godnie reprezentowały szkołę i zostały wysoko ocenione uzyskując następujące laury:
Małgorzata Knoll z kl.II - I miejsce
Jadwiga Żurawska z kl.III - wyróżnienie
W konkursie bardzo dobrze zaprezentowała się także Małgosia Puk z klasy III.
Przy fortepianie solistkom towarzyszyła Pani Paula Grudzińska.

Gratulujemy :)

Koncert w Szpitalu Onkologicznym 2018

Tradycją stały się coroczne koncerty organizowane w Wielkopolskim Centrum Onkologii z udziałem uczniów KOSM oraz PSM II st przy ul.Solnej.
Motywem przewodnim tegorocznego koncertu (23 stycznia) było "Baśń niejedno ma imię". Wśród wykonawców naszej szkoły były duety fortepianowe przygotowane przez p.Magdalenę Gniewowską. Uczniów PSM, którzy "śpiewająco" opowiedzieli różnorodne baśniowe historie przygotowała p.Jolanta Kajdasz.

Fundacja Ars - koncert

Po raz kolejny w siedzibie Fundacji Wspierania Twórczości Kultury i Sztuki ARS przy ul.Nowowiejskiego odbył się koncert kolędowy z udziałem uczennic naszej szkoły. Wśród występujących były pianistki Olga i Michalina Urbańczyk, skrzypaczki Aniela Tomczak i Agnieszka Margraf oraz flecistki Małgosia Puk i Jadzia Żurawska. Akompaniamentem i organizacją koncertu zajęła się p.Magdalena Gniewowska.
Po wspólnym kolędowaniu najmłodsze artystki wzięły udział w warsztatach tworzenia bombek choinkowych.