Sukces na międzynarodowym konkursie muzycznym

W dniach 8-12.05.2019 odbył się XI Edizione Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia (Włochy). Laureatkami konkursu zostały:
Teresa Wiśniewska, IV kl - II nagroda
Michalina Urbańczyk, VI kl - III nagroda
Olga Urbańczyk, III kl GK - III nagroda
Uczennice uczą się w klasie pani Henryki Żmijowskiej.

Uroczystość uchwalenia Konstytucji RP

26.04 w szkole odbyła się uroczystość związana z uchwaleniem Konstytucji 3. maja 1791 r. Z tej okazji klasa szósta przygotowała akademię, podczas której uczniowie szkoły dowiedzieli się, co takiego jest zapisane w dzisiejszej Konstytucji RP. Poznali również takie pojęcia jak obywatel, referendum, równouprawnienie czy samorząd. Akademia zakończyła się wspólnym odspiewaniem Ody do Radości na cześć piętnastej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wiosenny festiwal fletowy

Z radością informujemy o sukcesie naszej uczennicy, Małgosi Knoll z klasy III KOSM.

W XVIII Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym, który odbył się w Sochaczewie w dniach 15-17 kwietnia br. Małgosia zdobyła wyróżnienie I stopnia.

Flecistów oceniała kilkuosobowa komisja z Warszawy, Wrocławia, Białegostoku i Sochaczewa pod przewodnictwem pani prof. Elżbiety Gajewskiej-Gadziny (UM w Warszawie).
Małgosia uczy się w klasie fletu pani Lidii Abucewicz, przy fortepianie towarzyszyła jej pani Paula Grudzińska-Soprano.

Jasnogórski Konkurs Skrzypcowy

W dniach 5 i 6 kwietnia skrzypkowie Antoni Renz, Anna Bobek i Aniela Tomczak reprezentowali naszą szkołę na Pierwszym Jasnogórskim Konkursie Skrzypcowym w Częstochowie. Zgłaszaliśmy się w ostatniej chwili, więc przygotowania były zarówno intensywne jak i owocne! Cała nasza trójka zaprezentowała się świetnie, dzięki czemu wszyscy zostali laureatami konkursu i otrzymali wyróżnienia w swoich grupach.
Młodym skrzypkom towarzyszyła pani Agnieszka Unolt.
Organizatorzy konkursu zadbali o to, by przyjazd do Częstochowy miał też specjalny wymiar. Uczestnicy mieli okazję zagrać wspólnie podczas Apelu Jasnogórskiego oraz zwiedzić Bibliotekę Jasnogórską, która nie jest dostępna dla turystów. Ania z Anielką z fascynacją oglądały słynną Biblię Jakuba Wujka oraz ręczne zapiski przeora Kordeckiego z narady przed obroną Jasnej Góry.
Spotkaliśmy się tam z bardzo ciepłym przyjęciem i serdecznym zaproszeniem na następny rok.
Już nie możemy się doczekać...
Natalia Jerzak i Urszula Pietz

Koncert szkolny Nasz Mazurek

18 marca uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w koncercie z serii Speaking Concerts, "Nasz Mazurek". Podczas koncertu uczniowie zobaczyli pasjonującą historię powstania „Mazurka Dąbrowskiego” i okoliczności ustanowienia go Hymnem. Ważne wartości edukacyjne zostały przekazane w sposób przystępny oraz interesujący. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych i nowatorskich form przekazu przybliżono bogate dziedzictwo kulturowe Polski oraz wiedzę historyczną związaną z 100. rocznicą niepodległości.