Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 4 września o godz.9:15 w Kościele św. Małgorzaty.
Po mszy spotkania z wychowawcami w klasach.

I Ogólnopolski Konkurs "Młodzi Wirtuozi Fortepianu"

Miło nam poinformować, że nasza uczennica ( II kl.) Teresa Wiśniewska, pianistka z klasy p. Henryki Żmijowskiej zdobyła wyróżnienie I stopnia na I Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi Wirtuozi Fortepianu”, który odbył się w Poznaniu w dniach 22-23.04.17r.

Teresa zdobyła także III nagrodę na X Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym – Kościan 2017.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

XV Międzynarodowy Konkurs "Pro Bohemia" Ostrava 2017

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica ANIELA SZUKOWSKA, flecistka z klasy pani Lidii Abucewicz otrzymała III nagrodę w XV Międzynarodowym Konkursie "Pro Bohemia", który odbył się w dniach 7-9 kwietnia 2017 w Ostravie (Czechy).

Anieli przy fortepianie towarzyszyła pani Paula Grudzińska.

To kolejny już sukces fletowy Anieli, ale pierwszy o randze międzynarodowej, więc tym bardziej cenny

Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!!

Rekolekcje 2017

W dniach 10-12 kwietnia 2017 r. w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Poznaniu oraz Gimnazjum Katedralnym miały miejsce rekolekcje wielkopostne. Ich animatorem był ks. dr Jacek Zjawin. Szkoła Podstawowa swoje rekolekcyjne rozważania oparła na postaciach dzieci z Fatimy: Łucji, Hiacyncie i Franciszku. Analizując ich życie starali się dokonać autorefleksji nad kształtowaniem cnót w codziennym życiu. Tematem przewodnim było hasło „Maryją uczymy się kochać”. Oprócz konferencji, zadania rekolekcyjnego, oglądania filmu o cudach w Fatimie i wspólnej modlitwy (różaniec, droga krzyżowa, jutrznia) klasy uczestniczyły w grach terenowych poznając Ostrów Tumski, Katedrę poznańską oraz ASD w Poznaniu.

Klasom Gimnazjum Katedralnego podczas rekolekcji przyświecało hasło roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Gimnazjaliści mieli okazję poznać współczesne środki ewangelizacyjne jakimi są radio i telewizja. Część klas odwiedziła redakcję Radia Emaus, część udała się do TVP Poznań. Oprócz środków typowo medialnych podczas wizyty w Muzeum Narodowym podczas wystawy sztuki pasyjnej Uczniowie Gimnazjum przekonali się, że sztuka może stać się nośnikiem dobrej nowiny. Podczas zadania rekolekcyjnego Uczniowie pochylili się nad postaciami św. Pawła, św. Brata Alberta oraz św. Jana Pawła II.

Uwieńczeniem rekolekcji było spotkanie całej społeczności szkolnej w auli, gdzie nastąpiła prezentacja zadań rekolekcyjnych. Następnie wszyscy udali się do Kościoła św. Małgorzaty, gdzie odbyła się wspólna Droga Krzyżowa, była okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz miała miejsce wspólna Eucharystia.

Finał XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Emocje konkursowe już za nami. Jury tegorocznych zmagań na słowa wyróżniło Tomasza Rychlewskiego z kl.III, który przedstawił wiersz Agnieszki Frączak „Traktor w aptece” i przyznało Mu II miejsce. Dodajmy, że I miejsca nie było.

Igor Mostowiec, uczeń klasy VI otrzymał wyróżnienie recytując fragment „Sposobu na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że tak pięknie reprezentowali Katedralną Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną.