Balik 2019

Ostatnie dni karnawału przed nami...w świetlicy szkolnej z tej okazji odbył się balik. Nawiązując do hasła
szkolnego na ten rok, który mówi nieco o talentach i tym, że należy zacząć, aby być wielkim...zabawa w świetlicy miała podobny charakter. Były prezentacje talentów w postaci wypieków, sztuczek iluzjonistycznych, akrobatyki czy piłkarskich trików. Do tego wszystkigo wspaniałe stroje, mnówstwo zabawy, trochę rywalizacji i słodko-owocowe przekąski. Niech żyje bal...

Wolsztyn - teatr - zwiedzanie

25 lutego TEATR SZKOLNY wystąpił gościnnie w SP nr 5 w Wolsztynie. Aktorzy dwukrotnie zaprezentowali spektakl „Migawka – czyli najwspanialszy bal”, który przez społeczność tamtejszej szkoły został bardzo dobrze przyjęty.

Wyjazd okazał się również świetną wycieczką. Gospodarze w swej hojności obsypali nas prezentami i słodkościami, ugościli wykwintnym śniadaniem i pysznym obiadem oraz intensywnie wypełnili czas  do odjazdu pociągu. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą historii i atrakcji turystycznych Wolsztyna i okolic, a następnie zwiedziliśmy słynną parowozownię.

Wyjazd dostarczył nam wielu miłych przeżyć oraz „dodał skrzydeł”

Szczególnie gorąco dziękujemy Panu Hubertowi Pilarczykowi, który wymyślił i zorganizował cale przedsięwzięcie. My tylko musieliśmy zrobić swoje.

Katarzyna Grajewska i Isadora Miedziewska-Wiszowaty

Odwiedziny w przedszkolu

Niedawno, 7 lutego 2019 r. gościliśmy w przedszkolu "Educandi" na ul. Kolejowej w Poznaniu. Nasi uczniowie dali wspaniały koncert oraz zaprezentowali instrumenty.
Wystąpili: Magda Chudyga (fortepian), Wojtek Ostrykiewicz (klarnet), Małgosia Knoll (flet), Ignacy Ławrynowicz (saksofon) oraz Franek Kowalski (skrzypce). Spotkanie przygotowała i poprowadziła p. Lidia Abucewicz a przy fortepianie młodym artystom towarzyszyła p. Agnieszka Unolt.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie w przedszkolu :)

I miejsce w wielkopolskim konkursie dla naszej flecistki

Z radością informujemy, że nasza uczennica, flecistka z klasy pani Lidii Abucewicz - MAŁGOSIA KNOLL otrzymała I miejsce w XXII Wielkopolskim Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych, który odbył się 1 grudnia 2018 w Poznaniu.
Małgosi przy fortepianie towarzyszyła pani Paula Grudzińska-Soprano.

Gratulacje! :)

Nasza flecistka laureatką międzynarodowego konkursu

Z prawdziwą przyjemnością i radością informujemy, że nasza flecistka ANIELA SZUKOWSKA, otrzymała II nagrodę w III North International Music Competition, który odbył sie w grudniu 2018r. w Szwecji.
Aniela uczy się w klasie fletu pani Lidii Abucewicz, przy fortepianie towarzyszyła jej pani Paula Grudzińska.

Wielkie gratulacje!!! :)